Výstavní síň Muzea Těšínska [ Výstavní síň ]

út - pá: 9.00 - 17.00,
so 9.00 - 13.00,
ne 13.00 - 17.00
Vstupné: děti z mateřských a základních škol okresu Karviná
a Frýdek-Místek mají vstup zdarma,
děti, studenti, důchodci 5,- Kč,
dospělí 10,- Kč, rodinné vstupné 15,- Kč,
sleva 50% - člen EUROBEDS, KPVU, ISIC, ITIC a IYTC (GO 25)
Muzejní tradice v Jablunkově sahají do poloviny 19. století, kdy díky místnímu tkalci, básníku a sběrateli Adamu Sikorovi, vzniklo rodinné muzeum, které veřejnosti zpřístupnil jeho syn Štěpán Sikora. Muzeum existovalo do roku 1938. V roce 1922 zde bylo také otevřeno Krajinské muzeum Slezské muzejní společnosti v Jablunkově. Muzeum ukončilo svou činnost na počátku II. světové války. Poválečné pokusy o obnovení muzea byly již neúspěšné.

Teprve na prahu nového tisíciletí se Jablunkované, díky pochopení městských radních, dočkali svého muzea. Ve spolupráci Muzea Těšínska, Městského úřadu v Jablunkově a majitele objektu na náměstí - pana ing. Zbyhněva Sikory, vznikla nová muzejní instituce, která je zároveň novou pobočkou Muzea Těšínska se sídlem v Českém Těšíně. K prezentaci dlouhodobých tematických výstav, jejichž problematika je bezprostředně spjata s městem a okolními obcemi, je určena výstavní síň. Stálá expozice je zaměřena na historii a lidové tradice města Jablunkova a jeho blízkého okolí.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Výstavní síň Muzea Těšínska
Mariánské nám. 14
739 99 Jablunkov
Česko (CZ)
tel: (+420) 558 359 533
fax: (+420) 558 761 223

Z TISKOVÝCH ZPRÁV A ČLÁNKŮ

UMÍSTĚNÍ

ukázat na mapě

Hledej další objekty v okruhu do km
DALŠÍ INFORMACE: http://www.muzeumct.cz