IV. přehlídka folklorních souborů "Jihlavské folklorní léto 2005"

Jihlava
HSPT Vysočan Jihlava ve spolupráci se Statutárním městem Jihlava pořádá ve dnech 18. a 19.6.2005 IV. mezinárodní přehlídku folklorních souborů Jihlavské folklorní léto 2005.
Návštěvníci letos uvidí ze zahraničí japonské tanečníky v kimonech s tradičním tancem Bon Odori, holandští folkloristé předvedou nejen typické holandské tance a i tance z Balkánu a z Řecka a jako poslední zahraniční host je Ukrajina - soubor nám představí především lidové ukrajinské písně.
České hostující soubory Skoronica, Bajdyš a Vonička dovezou do Jihlavy cimbál, který se zde nepoužívat a tance z Kyjova, Valašska a z Třebíčska. Nebudou chybět ani jihlavské folklorní soubory Jeřabinka, Dřeváček, Šípek, Pramínek a Vysočan.
Přehlídku doprovází jarmark lidových výrobků. Samozřejmě i prodejní akce Plzeňského pivovaru bude mít jistě své kouzlo. Na Masarykově náměstí vyroste velký krytý stan, kde budou k dispozici jak lavice, tak stoly pro návštěvníky přehlídky. Nebude chybět ani prodej upomínkových předmětů přehlídky.
Horácký soubor písní a tanců Vysočan
Leták
Vlastní program:
Sobota 18.6.2005
V 10.00 hod. Průvod historickým centrem Jihlavy, který startuje v Komenského ulici na křižovatce Komenského ul. a Jana Masaryka.
V 15.00 hod První hlavní pořad přehlídky REGIONÁLNÍ TRADICE - Masarykovo náměstí Jihlava
Ve 20.00 společenský sál DEPA Jihlava - společný večer všech účinkujících, kde se můžete naučit i japonské lidové tance.
Neděle 19.6.2005
V 10.00 hod. vystoupení souborů jako hostů již tradičních Kovadlin v Brtnici. Jedná se o předvádění kovářského řemesla ve stáncích na zámku v Brtnici s bohatým doprovodným programem včetně folklorních souborů.
V 10.00 hod. vystoupení v kostele Sv. Ignáce na Masarykově náměstí, kde zazpívá Ukrajinský soubor duchovní písně.
V 15.00 hod. Druhý hlavní pořad přehlídky KYTICE FOLKLORU - opět na Masarykově náměstí v Jihlavě.
Přijďte s námi strávit pěkný víkend za zvuků lidové písně, národních tanců od vzdáleného Japonska až po Jihlavu v krásném prostředí jihlavského Masarykova náměstí.

Jan Havel
Kontakt: Vysocan.Jihlava@seznam.cz, vysocan@post.cz